1

नेपाली जोड्न फेरी अर्को सन्जाल

145 पटक पढिएको

न्यूयोर्क – विश्वभर छरिएर रहेका नेपालीहरुलाई एउटै मालामा गांस्ने अभियान शुरु भएको छ । सबैको भावना, चाहना र उद्देश्यलाई एकिकृत गर्दै आफूभन्दा पनि आफू जन्मी– हुर्केको मातृभूमि नेपाललाई आर्थिक, पर्यटकिय, सामाजिक एवं संबृद्ध बनाउने उदेश्य अनुरुप यो सामुहिक अभियान शुरुवात गरेको जारी प्रेस विज्ञप्तिमा उल्लेख गरिएको छ।

अमेरिकाको न्युयोर्कबाट स्वाभिमानी र देशभक्त नेपालीहरु सम्मिलित नेपालीहरुको समूहले हामी नेपाली ग्लोवल नामक सामाजिक संस्था स्थापना गरेको छ। सोही संस्था मार्फत यस अभियानलाई अगाडि बढाउने कार्य भएको हो। जहाँ रहौं हामी नेपाली, जहाँ बसौं हामी नेपाली, जता जाऔं हामी नेपाली, जसो गरौं हामी नेपाली। हाम्रो इमान्दारिता र स्वाभिमान संसारमै प्यारो छ।अभियानको यो नारा भएको पनि जनाइएको छ।

मातृभूमि नेपालको बिकास र निर्माणमा प्रवासबाट अर्थपूर्ण योगदान गर्ने अभिप्रायले शुरुवात हुन लागेको हामी नेपाली ग्लोवल हरेक संस्थाको मर्म र आस्थालाई सम्मान गर्दै सहकार्य र समन्वयको दृष्टिकोण राखेको छ। संमृद्ध नेपालको सपनालाई मुर्त रुप दिने उद्देश्य अनुरुप करिब ३० देशमा राष्टि«य समिति गठन भइसकेको पनि जारी विज्ञप्तिमा भनिएको छ। हामी नेपाली ग्लोवलको न्युयोर्कस्थित अन्तरराष्ट्रिय समितिको औपचारिक समुद्घाटन समारोह भने यही आउने नोभेम्बर २४ का दिन हुने भएको छ।

तपाईको प्रतिक्रिया

बाल्टिमोर - अबको केही दिनमा एनआरएनए अमेरिकाले नयाँ कार्यसमिती पाउनेछन । एउटा बिशाल.. ...

-कल्याणकुमार गुरुङ्ग हरेक बर्षको संघीय बजेट जेठ १५ गते ल्याउनु पर्ने संबैधानिक प्राबधान.. ...

स्याङ्जा जिल्लाको सामान्य परिवारमा जन्मेका एक ब्यक्ती अहिले अमेरिकामा सामाजिक तथा आर्थिक.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...