1

राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी मार्च १० तारिख अमेरिका आउंदै

80 पटक पढिएको

काठमान्डौं – राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी आउँदो मार्च १० तारिख अमेरिका भ्रमणमा आउँने भएकी छिन् । उनी विश्व परिर्वतनमा महिला नेतृत्वको भूमिका विषयक कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्न अमेरिकाको न्युयोर्क आउँन लागेकी हुन्। कार्यक्रम राष्ट्रसंघको महिला सशक्तिकरणले आयोजना गर्न लागेको हो।

नेपालको परराष्ट्र मन्त्रालयले उनको भ्रमण कार्यक्रमको पुष्टि गरेको छ।परराष्ट्रमन्त्री प्रदीप ज्ञवालीले राष्ट्रपति भण्डारीले मार्च १२ मा उक्त कार्यक्रमलाई सम्वोधन गर्ने बताए।उनले राष्ट्रपति भण्डारी १५ मार्चमा नेपाल फर्कने जानकारी पनि दिए। नेपालकी राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी अलंकारिक राष्ट्रपति भए पनि विदेश भ्रमणलगायतका विषयमा उनको गहिरो रूचि रहदै आएको भनेर आलोचना हुने गरेको छ।

राष्ट्रपति भण्डारीका साथमा महिला, बालबालिका तथा समाज कल्याणमन्त्री थममाया थापा, राष्ट्रपति कार्यालयकी विज्ञ महिला लक्ष्मी कार्कीलगायतको एउटा ठुलै समूह सहभागी हुने बताइएको छ। तर, परराष्ट्रमन्त्री ज्ञवालीले कतिजनाको समुह हो भनेर सोधेको प्रश्न भने तर्काए ।

नेपालकी राष्ट्रपति विद्यादेवी भण्डारी अलंकारिक राष्ट्रपति भए पनि विदेश भ्रमणलगायतका विषयमा उनको गहिरो रूचि रहदै आएको भनेर आलोचना हुने गरेको छ। उनको साताव्यापि यो अमेरिका भ्रमण पनि औचित्यपूर्ण नभएको भनेर आलोचना भएको छ। यसबाट राष्ट्रको करोडौ रकम खर्च हुने तर त्यसको उपयोगिता नहुने आलोचकहरूको मत रहेको छ।

तपाईको प्रतिक्रिया

बाल्टिमोर - अबको केही दिनमा एनआरएनए अमेरिकाले नयाँ कार्यसमिती पाउनेछन । एउटा बिशाल.. ...

-कल्याणकुमार गुरुङ्ग हरेक बर्षको संघीय बजेट जेठ १५ गते ल्याउनु पर्ने संबैधानिक प्राबधान.. ...

स्याङ्जा जिल्लाको सामान्य परिवारमा जन्मेका एक ब्यक्ती अहिले अमेरिकामा सामाजिक तथा आर्थिक.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...