1

एनआरएनए अमेरिकाका युवा संयोजक स्वराज खातीको भिजन सहित आइसीसी सदस्यमा उम्मेदवारी

76 पटक पढिएको

लस एन्जलस – एनआरएन आईसिसी सदस्य पदमा सरल र मिजासिला स्वराज खातीले आगामी २०१९-२१ कार्यकालका लागि उम्मेद्वारी दिएका छन् । वर्तमान कार्यसमितिमा युवा संयोजक बनेर सफलतापुर्बक कार्यकाल सम्पन्न गरेका खातीले एनआरएनमा युवा सहभागिता वृद्धि एबम एनआरएनलाइ मुद्धा केन्द्रित बनाउन जान लागेको बताएका छन् ।Image may contain: Swaraj Khati, standing and indoor

धनुषा जिल्लामा जन्मेर अमेरिका आइ लुजियाना बिस्वबिद्यालयबाट कम्पुटर साइन्समा आफ्नो पढाइ सकेपछि आइटी टेकको रुपमा काम गर्दै आएका छन् । युवा संयोजकको रुपमा बिद्यार्थी छात्रवृति कार्यक्रमलाई संस्थागत बनाउनुको साथै संस्था भित्र बिभिन्न धारणाहरुलाई सन्तुलनमा राख्न प्रयत्न गर्दै आएका छन् ।

अमेरिकाको प्रभाव बिस्वमा अत्यधिक रहे पनि एनआरएन अमेरिका भने आइसीसीमा बत्ती बालेर खोज्नु पर्ने अवस्था छ । आइसीसीले गरेका कामहरु बारे अमेरिकामा रहेका एनआरएनहरु बेखबर छन् । त्यहाँ आइसिसिले गर्ने कामहरुमा एनआरएन अमेरिकाले नेतृत्व लिन सकेको छैन । आइसीसी र एनसिसिहरु बीच समन्वय र सम्पर्कको भरपर्दो संयन्त्र छैन । यी सबै कुराहरुलाई सम्बोधन गर्न मैले आइसीसीमा जाने निधो गरेको हुँ ।

आइसीसी सदस्यको रुपमा निर्बाचित भए पछि मैले एनसिसि अमेरिका संग आइसीसीलाइ जोड्ने काम गर्नेछु । आफ्नो आइसीसीमा जान खोज्नुको कारणबारे सोधेको प्रश्नमा खातीले प्रस्ट पार्दै भनेका छन् । बिभिन्न कारणहरुले गर्दा एनआरएनमा युबाहरुको सहभागिताको कमी महशुश भैरहेको अहिलेको अबस्थामा खाती जस्ता क्रियाशील, कर्मठ र नेपालीहरुको लागि केहि गरौँ भन्ने चाहना र योजना भएका युबाहरु अगाडी आउनु खुशीको कुरा हो । खातीजस्ता शिक्षित र सालीन जति धेरै आउँछन, एनआरएन त्यति नै बलियो, सक्रिय र सबल बन्छ भन्नेमा कुनै द्विविधा छैन ।

तपाईको प्रतिक्रिया

 - अर्जुनराज पन्त फुकालेर हरका लुगा धानका बिउले छोपी कोहिले ला छन् शिरै माथि बनाएर टोपी.. ...

काठमान्डौं - 'लालु मै’ गीतबाट चर्चामा आएका गायक तथा मोडल संदिप न्यौपाने तथा मोडल बिजय गुरुङ र.. ...

भर्जिनिया - झण्डै २ मिलियन डलर बराबरको ऐतिहासिक रकम संकलन गरिएको डीसी मेट्रो सप्ताह अभियान.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...