1

चर्चित ‘गजल उत्सव- ३’ को आगामी संस्करण अमेरिकाको सिन्सिनाटीमा

46 पटक पढिएको

टेक्सास – अमेरिकी नेपाली समुदायमा साहित्य बिधामा एउटा नौलो फड्को ‘गजल उत्सव’ ले आफ्नो रफ्तार बढाउंदै लगेको छ । साहित्यको सशक्त पाटो गजल बिधालाई अमेरिकी नेपाली समुदायमा जोड्न ‘गजल उत्सव – १’ बाट डालसबाट शुरु भएको अभियान दोस्रो भाग हुंडै अब सिन्सिनाटीमा ‘गजल उत्सव -३’ को तेस्रो संस्करण आयोजना गरिंदैछ ।

नेपाली समुदायमा बिभिन्न बाहनामा खादा-माला र भाषणे कार्यक्रमलाई तिलान्जली दिंदै साहित्य मार्फत जन र समुदाय जोड्न युवा साहित्यकार बासु पुष्पा अधिकारी, पवन लामिछाने र समुहको संयोजनमा यो अभियान धुरन्धरसंग अगाडी बढेको छ । समुदायमा साहित्य जागरणका लागि अमेरिकाका शहर-शहरमा आफ्नो यात्रा जारी राख्ने क्रममा यो अभियानको तेस्रो आयोजना अमेरिकाको सिन्सानीटीमा आयोजना हुंदैछ । Image may contain: 41 people, including Suresh Wagle, Siwakoti Bhola, Padam Bishwokarma and Pawan Lamichhane, people smiling

गजल उत्सव – ३ को आयोजनाको बारेमा बासु पुष्पा अधिकारीद्दारा प्रेषित जानकारी :

गजल उत्सव हाम्रोलागि एक महोत्सव हो, एक पर्व हो | हामी यो पर्व यो पाली सिन्सिनाटी, ओहायोमा मानाउँदैछौँ यहि सेप्टेम्बर २८ शनिबारको दिन गजल उत्सव-३ को नाममा | डालस, टेक्सासबाट सुरु भएको गजल उत्सवको यो अभियानमा, यो आन्दोलनमा यो पाली गजल यात्रासँग हातेमालो गर्दै सहकार्य गर्न एउटा पबित्र सेवा भावना र कर्म बोकेको संस्था ‘Hope’ जोडिएको छ |

डालस, टेक्सासमा सम्पन्न गजल उत्सव १ र २ भन्दा गजल उत्सव-३ अझ बढी व्यापक र अझ बढी परिस्कृत हुनेछ, यो हाम्रो आत्मबिस्वाश हो | यो आत्मबिश्वाशलाई बास्तविकतामा रुपान्तरण गर्न जरुरत छ त हामीलाई तपाईहरुको माया, साथ, सहयोग, हौसला, सुझाब अनि सहभागिताको |

Image may contain: 1 person

गजल उत्सव-३ गजल बाचनमात्र हुने छैनन्, गुन्जिनेछन् सुरिला गजलहरु कर्णप्रिय आवाजमा प्रतक्ष्य संगीत सहित |

गजल उत्सव-३ को एउटा महत्वपूर्ण पाटोको रुपमा रहनेछ ‘ गजल कार्यशाला’ | हामी अनुभव सुन्नेछौं अग्रजहरुको, जिज्ञासा मेटाउने प्रयाश गर्नेछौं अनुजहरुको | गजल बुझ्न र सिक्न चाहनेहरुकोलागि एउटा कक्षाकोठा बन्नेछ ‘गजल कार्यशाला’ |

नेपाली गजलको निम्ती नेपाली भूगोल भन्दा परबाट गरिएको यो अभियानमा तपाईहरु सबैलाई स्वागत गर्न हामी आतुर छौं | Image may contain: Pawan Lamichhane

जय गजल..

#गजल_उत्सव_३

तपाईको प्रतिक्रिया

टेक्सास - अमेरिकामा रहेका नेपालीहरुको सफलता र भोगाईहरुलाई समेटेर तयार पारिने टेलिभिजन.. ...

निदेश अधिकारी/भर्जिनिया - सप्ताह मार्फत झण्डै २ मिलियन डलर संकलन गरि सामुदायिक भवन.. ...

Kathmandu - Government of Nepal,  Minister for Tourism Yogesh Bhattarai has pledged full support to the first 'International Himalayan Expo- 2020' to be held in Nepal from April 7 to April 3.  The Himalayan Expo - 2010 will help in BrikutiMandap.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...