1

बाढि पिडितको आँसु पुस्दै ल्याप्चेका कलाकारहरु

595 पटक पढिएको

मोरंग,  १३ भाद्र  : गत साउन २७ गते परेको अबिरल वर्षाको कारण बाढी पहिरोमा परी मोरंग जिल्लाको उर्लाबारी नगरपालिका वडा नम्बर ९ सतार बस्ती पुरै बगरमा परिणत भएपछि ल्याप्चे टेलिचलचित्रका कलाकारहरु पुगेर राहत बितरण गरेकाछन I

यस बस्तीमा अहिले सम्म कुनै पनी क्षेत्र बाट राहत नपुगेको सुचना पाएपछी ल्याप्चे राहत कोषका अध्यक्क्ष देब शाही ठकुरी कलाकारहरु: लक्ष्मण लम्साल, मित्र तामाङ्, हेमा शाही, गङ्गा लामा,प्रकाश लिम्बू ,दर्शनजंग शाही र दिलिप तामाङ् काठ्माण्डो बाट राहत लिएर मोरङ् पुगेका थिए I

उक्त गाउँका बासिन्दाहरुको घरमा भएको सामानहरु बगाएर लागेको र खेतमा लगाएको अन्नबाली पनी पुरै बालुवाले पुरे पछी के खाउ र के लाउँ भन्ने अबस्थामा ल्याप्चेका कलाकारहरु राहत लिएर त्यहाँ पुग्दा आफ्नो आँगनमा देउतैआएको भन्दै पिडित एक बृद्द इन्द्र बहादुर वाइबाले हर्षको आँसु झारे कुनै नौलो मान्छे आयोकी सहयोगको आशामा बसेको गाउलेहरुले शुरुमा बाराम्बार त्यहाँ पुगी आश्वासन मात्र दिने तर केही पहल नगर्ने राजनीतक कार्यकर्ता सम्झी आक्रोश ब्यक्त गरेपनि ल्याप्चे राहत कोषको अध्यक्ष्य देब बहादुर शाहीले हामी कुनै राजनीतक दलको कार्यकर्ता नभई कलाकार भएको र तपाईहरुलाई सहयोग गर्न आएको कुरा खुलाएपछि गाउलेहरु संमम्यमित भई स्वागत गरेका थिए i

ल्याप्चे कलाकार टोलीले नगरप्रतिनिधी, प्रहरी प्रशासन, बुद्दिजिबी,वडा अध्यक्ष्य र पत्रकारको रोहोबरमा करिब २ लाख बराबरको खाध्यान्न र लत्ता कपडा बितरण गरेका थिए i यस्तो विपतको बेला पनी देशको ढिकुटीको साँचो बोकेको सरकारले कुनै वास्ता नगरेको बेला कलाकारको टोलीले आफ्नो सिमित स्रोत र साधनको बाबजुध पनी पिडितको घाउमा थोरैभएपनी मलम लाउने काम गरेको छ i एस्तो विपतको बेला पनी कुनै सहानुभूति सम्म दिन नआउने सरकारलाई गाली गर्दै विपतको बेला सहयोग गर्ने साथी भनेको कलाकार नै रहेछ वन्न्दै कलाकारको जय जयकार गरे i

तपाईको प्रतिक्रिया

टेक्सास - अमेरिकामा रहेका नेपालीहरुको सफलता र भोगाईहरुलाई समेटेर तयार पारिने टेलिभिजन.. ...

निदेश अधिकारी/भर्जिनिया - सप्ताह मार्फत झण्डै २ मिलियन डलर संकलन गरि सामुदायिक भवन.. ...

Kathmandu - Government of Nepal,  Minister for Tourism Yogesh Bhattarai has pledged full support to the first 'International Himalayan Expo- 2020' to be held in Nepal from April 7 to April 3.  The Himalayan Expo - 2010 will help in BrikutiMandap.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...