1

प्रदेशसभातर्फका ३०७ स्थानमा कसले कहाँ जिते (पूर्ण विवरण)

211 पटक पढिएको

प्रदेशसभाका प्रत्यक्षतर्फ ३३० स्थान मध्ये राति ८ः३० बजेसम्म ३०७ स्थानको नतिजा प्राप्त भएको छ । एमाले सबैभन्दा बढी १५९ स्थानमा जित हासिल गरेको छ । भने माओवादीले ६८, कांग्रेसले ३७, संघीय समाजवादी फोरमले २२, राजपाले १५ र अन्यले ६ स्थानमा जित हात पारेका छन् । प्रदेश २ बाहेक अन्य ६ प्रदेशमा प्रत्यक्षतर्फ वाम गठबन्धनले बहुमत सिटमा जित हात पारेका छन् ।

प्रदेश २ मा मधेशी दल राजपा र  संघीय समाजवादी फोरमको बहुमत पुग्ने देखिएको छ ।

प्रदेश १ : ५६ (निर्वाचन क्षेत्र)

एमाले

१.खिनु लङवा लिम्बू ,ईलाम – १ (क)

२.कला घले उदयपुर – २ (ख)

३.ज्ञानेश्व र राजबंशि, मोरंग – ५ (क)

४.सर्वध्वज सावाँ लिम्बु, सुनसरी – २ (क)

५.काजी मान कागते, ईलाम – १ (ख)

६.तेजमान कन्दङवा, तेह्रथुम (ख)

७.बुद्धिकुमार राजभण्डारी, सोलुखुम्बु (ख)

८.हिक्मतकुमार कार्की, झापा – ५ (क)

९.भीमप्रसाद आचार्य, सुनसरी – १ (ख)

१०.लछुमन तिवारी, प्रदेश, तेह्रथुम (क)

११.बलबहादुर साम्सोहाङ, ताप्लेजुङ  (क)

१२.राजेन्द्रकुमार राई, भोजपुर (क)

१३.प्रदीपकुमार भण्डारी, सुनसरी – १ (क)

१४.इन्द्रमणि पराजुली, धनकुटा  (ख)

१५.बल्लभ अधिकारी, मोरंग – २ (ख)

१६.लिलम बस्नेत, सुनसरी – ३ (क)

१७.निरन राई, धनकुटा  (क)

१८.अर्जुन राई, झापा – ५ (ख)

१९.गणेशकुमार काम्वाङ, पाँचथर (क)

२०.राजन राई, खोटाङ  (क)

२१.अम्विर बाबु गुरुङ, ओखलढुंगा (क)

२२.शेरधन राई, भोजपुर (ख)

२३.उत्तमकुमार बस्नेत। सोलुखुम्बु (क)

२४.बृखबहादुर प्रधान, झापा – २ (ख)

२५.श्रीप्रसाद मैनाली      , झापा – १ (क)

२६.राजकुमार ओझा, मोरंग – ३ (ख)

२७.विमल कार्की, उदयपुर – १ (क)

२८.जिवन घिमीरे, मोरंग – ४ (ख)

२९.बसन्तकुमार बानिया, झापा – ३ (क)

३०.जगदिशप्रसाद कुसियैत, सुनसरी – ४ (क)

३१.गोपालचन्द्र बुढाथोकी, झापा – १ (ख)

३२.एकराज कार्की, झापा – २ (क)

३३.हिराकुमार थापा, झापा – ४ (ख)

३४.रामबहादुर मगर, ईलाम – २ (क)

 

माओवादी

१.कुलप्रसाद साम्बा, मोरंग – १ (क)

२.विजयकुमार विश्वाश, मोरंग – ४ (क)

३.झलकबहादुर मगर, झापा – ४ (क)

४.धिरेन्द्र शर्मा, ईलाम – २ (ख)

५.मोहनकुमार खड्का, ओखलढुंगा  (ख)

६.इन्द्र आङ्बो, पाँचथर (ख)

७.पूर्णप्रसाद राजबंशी, झापा – ३ (ख)

८.टंक आङबुहाङ लिम्बु, ताप्लेजुङ (ख)

९.रामकुमार राई, खोटाङ (ख)

 

कांग्रेस

१.महम्मद ताहिर मिया, सुनसरी – ४ (ख)

२.सुयर्मा राज राई प्रदेश, मोरंग – ३ (क)

३.हिमाल कार्की, उदयपुर – १ (ख)

४.चुम नारायण तबदार, मोरंग – ६ (क)

५.शिव नारायण गनगाई, मोरंग – २ (क)

६.केदार कार्की, मोरंग – ६ (ख)

 

फोरम

जयराम यादव   प्रदेश १ मोरंग – ५ (ख)

 

 

प्रदेश २ : ६४ (निर्वाचन क्षेत्र)

 

एमाले

१.शारदा देवी थापा, महोत्तरी – १ (क)

२.वेची लुङ्गेली, सर्लाही – १ (ख)

३.त्रिलोकी प्रसाद, बारा – १ (क)

४.डिल्ली प्रसाद उप्रेती, सर्लाही – ३ (क)

५.नागेन्द्र राय यादव, रौतहट – ३ (क)

६.नारायण मण्डल, सप्तरी – १ (क)

७.गोविन्द वाहादुर न्यौपाने, सप्तरी – ४ (क)

८.प्रमोदकुमार यादव, सिराहा – ३ (ख)

९.सुन्दरबहादुर विवश्कर्मा, बारा – ४ (क)

१०.किशोरी साह कमल, धनुषा – १ (क)

 

माओवादी

१.ज्वालाकुमारी साह, बारा – ३ (क)

२.रामकुमार यादव       , सिराहा – ३ (क)

३.दिलिपकुमार साह, सिराहा – ४ (क)

४.भरत प्रसाद शाह, महोत्तरी – १ (ख)

५.रामचन्द्र मण्डल       , धनुषा – १ (ख)

 

कांग्रेस

१.शंकर प्रसाद चौधरी, पर्सा – ४ (क)

२.नागेन्द्र प्रसाद सिन्हाद, रौतहट – २ (क

३.राजेश्वर प्रसाद शा, पर्सा – २ (क)

४.विरेन्द्र प्रसाद सिंह, सर्लाही – ४ (क)

५.उपेन्द्र  प्रसाद कुशवाहा, सर्लाही – ४ (ख)

६.मोहम्मद समिम, सप्तरी – ३ (क)

७.रामसरोज यादव, धनुषा – ३ (क

 

फोरम

१.अभिषेक यादव, सप्तरी – ४ (ख)

२.शैलेन्द्रकुमार यादव, धनुषा – २ (क)

३.कौशलकुमार यादव, महोत्तरी – ४ (क)

४.लाल वावु राउत , पर्सा – १ (ख)

५.योगेन्द्र राय यादव, रौतहट – १ (ख)

६.संजयकुमार यादव, सर्लाही – ३ (ख)

७.विजयकुमार यादव, सिराहा – २ (क)

८.सिंगासन सा कलवार, पर्सा – ४ (ख)

९.पारस प्रसाद साह, बारा – ३ (ख)

१०.जनत अंसारी, पर्सा – १ (क)

११.सरोजकुमार सिंह, महोत्तरी – ४ (ख)

१२.रामअशीष यादव, धनुषा – २ (ख)

१३.अशोककुमार यादव, सर्लाही – २ (ख)

१४.जयराम यादव, मोरंग – ५ (ख)

 

राजपा

१.रानीकुमारी तीवारी, महोत्तरी – ३ (ख)

२.सुरिताकुमारी साह, महोत्तरी – २ (ख)

३.बिदेश्वुर प्रसाद यादव, सप्तरी – ३ (ख)

४.उपेन्द्र महतो, सर्लाही – १ (क)

५.नवल किसोर साह सुडी, सप्तरी – १ (ख)

६.सरोजकुमार यादव, बारा – १ (ख)

७.जयनुल राईन, महोत्तरी – २ (क)

८.अभिराम शर्मा, महोत्तरी – ३ (क)

९.बाबुलाल साह कानु, रौतहट – १ (क)

१०.परमेश्व र साह सुडी, धनुषा – ३ (ख)

११.सुरेशकुमार मण्डल, सिराहा – ४ (ख)

१२.मनिषकुमार सुमन, सप्तरी – २ (ख)

१३.गौरी नारायण साह तेली, सर्लाही – २ (क)

१४.जितेन्द्र प्रसाद सोनार, बारा – ४ (ख)

 

 

प्रदेश ३ : ६६ (निर्वाचन क्षेत्र)

एमाले

१.रमा आले मगर, काठमाण्डौ – १० (ख)

२.जीवन खड्का, ललितपुर – ३ (ख)

३.केशव स्थापीत, काठमाण्डौ – ६ (क)

४.गणेश प्रसाद दुलाल, काठमाण्डौ – १ (ख)

५.ज्ञानेन्द्र शाक्य, ललितपुर – २ (ख)

६.रामेश्व्र फुयाल, काठमाण्डौ – ३ (ख)

७.हरिशरण लामिछाने, भक्तपुर – १ (क)

८.राजेश शाक्य, काठमाण्डौ – ८ (क)

९.पशुपति चौलागाई, दोलखा – १ (ख)

१०.बद्री मैनाली, नुवाकोट – १ (ख)

११.दावा दोर्जे लामा, चितवन – १ (क)

१२.कुसुमकुमार कार्की, काठमाण्डौ – ४ (ख)

१३.प्रदिपकुमार कटुवाल क्षेत्री (के सी), सिन्धुली – १ (ख)

१४.मणिराम फुयाल, काठमाण्डौ – २ (ख)

१५.रामकुमार अधिकारी, धादिङ – २ (क)

१६.केशवराज पाण्डे, नुवाकोट – २ (क)

१७.विजय सुवेदी, चितवन – २ (ख)

१८.अरुणप्रसाद नेपाल, सिन्धुपाल्चोक – १ (क)

१९.अजय क्रान्ती शाक्य, काठमाण्डौ – ९ (क)

२०.डोरमणी पौडेल, मकवानपुर – १ (ख)

२१.कृष्णप्रसाद शर्मा खनाल, चितवन – १ (ख)

२२.राजेन्द्रमान श्रेष्ठा,भक्तपुर – २ (ख)

२३.लक्ष्मण लम्साल, काभ्रेपलान्चोक – २ (क)

२४.कैलाशप्रसाद ढुंगेल, रामेछाप – १ (ख)

२५.वसन्तप्रसाद मानन्धर, काठमाण्डौ – ७ (क)

२६.केशवप्रसाद पोखरेल, काठमाण्डौ – ९ (ख)

२७.राजेन्द्रप्रसाद पाण्डे, धादिङ – १ (क)

२८.प्रकाश श्रेष्ठ, काठमाण्डौ – ७ (ख)

२९.शसिजङ्ग थापा, भक्तपुर – २ (क)

३०.माधवप्रसाद पौडेल, ललितपुर – २ (क)

३१.विनोदकुमार खड्का, सिन्धुली – २ (क)

३२.कृष्णप्रसाद भुर्तेल, चितवन – ३ (क)

३३.सानुकुमार श्रेष्ठे, काठमाण्डौ – २ (क)

३४.योगेन्द्रराज संगौला, काठमाण्डौ – ६ (ख)

३५.सरेश नेपाल, सिन्धुपाल्चोक – १ (ख)

३६.चेतनाथ संजेल, ललितपुर – १ (ख)

३७.शान्तिप्रसाद पौडेल, रामेछाप – १ (क)

३८.चन्द्रबहादुर लामा, काभ्रेपलान्चोक – १ (ख)

३९.अष्टलक्ष्मी शाक्य (बोहरा), काठमाण्डौ – ८ (ख)

४०.नारायणबहादुर सिलवाल, काठमाण्डौ – ५ (क)

४१.दिपक निरौला काठमाण्डौ -५ (ख)

 

माओवादी

१.कुमारी मुक्तान, मकवानपुर – २ (क)

२.लाल कुमारी पुन, ललितपुर – १ (क)

३.राधिका तामाङ, नुवाकोट – १ (क)

४.विशाल खङ्का, दोलखा – १ (क)

५.शालिकराम जम्कट्टेल, धादिङ – १ (ख)

६.वुद्धि मान माझी, सिन्धुली – २ (ख

७.रामलाल महत्तो, चितवन – ३ (ख)

८.लेखनाथ दाहाल,सिन्धुली – १ (क)

९.हिरानाथ खतिवडा, नुवाकोट – २ (ख)

१०.राज काजी महर्जन, ललितपुर – ३ (क)

११.घनम दाहाल, चितवन – २ (क)

१२.प्रेमबहादुर पुलामी, मकवानपुर – १ (क)

१३.युवराज दुलाल, सिन्धुपाल्चोक – २ (क)

१५.रत्नप्रसाद ढकाल, काभ्रेपलान्चोक – १ (क)

१५.जगतबहादुर सिंखडा, धादिङ – २ (ख)

 

कांग्रेस

१.भात तामाङ, रसुवा – १ (क)

२.ईन्द्रबहादुर बानियाँ, मकवानपुर – २ (ख)

३.निमा लामा, सिन्धुपाल्चोक – २ (ख)

४.पुकार महर्जन,काठमाण्डौ – १० (क)

५.नरोत्तम वैद्य,काठमाण्डौ – ४ (क

६.दिपेन्द्र श्रेष्ठ, काठमाण्डौ – १ (क)

७.छिरिङ दोर्जे लामा, काठमाण्डौ – ३ (क)

 

नयाँशक्ति

प्रेमबहादुर तामाङ, रसुवा (ख)

 

मजदुर किसान पार्टी

सुरेन्द्र राज गोसाई, भक्तपुर-१(ख)

 

 

प्रदेश ४ : ३६ (निर्वाचन क्षेत्र)

 

एमाले

१.नरदेवी पुन मगर, म्याग्दी  (ख)

२.विकास लम्साल, पर्वत – १ (ख)

३.महेन्द्रबहादुर थकाली, मुस्ताङ  (ख)

४.रामशरण वस्नेत      , गोरखा – १ (ख)

५.पृथ्वी  सुव्वा गुरुङ, लमजुङ (ख)

६.जनकलाल श्रेक्ष्ठु, नवलपरासी (प्र. ४) – २ (ख)

७.रामबहादुर गुरुङ, तनहुँ – १ (क)

८.रोशनबहादुर गाहा थापा, नवलपरासी (प्र. ४) – १ (ख)

९.मनबहादुर गुरुङ       , कास्की – १ (ख)

१०.इन्द्रलाल सापकोटा, वाग्लुङ – १ (क)

११.इन्द्रधारा डादु विष्ट, मुस्ताङ (क)

१२.राजिव पहारी, कास्की – ३ (ख)

१३.धनञ्जय दवाडी (क)

१४.कृष्णबहादुर थापा, कास्की – २ (क)

१५.किरण गुरुङ, तनहुँ – २ (ख)

 

माओवादी

१.विनोद केसी, म्याग्दी (क)

२.दीपक कोइराला , कास्की – १ (क)

३.नेत्रनाथ अधिकारी, पर्वत (क)

४.रामजीप्रसाद बराल जीवन कास्की – ३ (क)

५.हरिबहादुर चुमान तनहुँ – १ (ख)

६.चन्द्रबहादुर बुढा, वाग्लुङ – २ (क

७.लेखबहादुर थापा मगर, गोरखा – १ (क)

८.आशा कोइराला, तनहुँ-2(क)

 

कांग्रेस

१.कृष्णचन्द्र नेपाली पोख्रेल, नवलपरासी (प्र. ४) – १ (क)

२.चिन्त बहादुर घले, मनाङ – १ (क)

३.विष्णु प्रसाद लामिछाने, नवलपरासी (प्र. ४) – २ (क)

४.बिन्दु कुमार थापा, कास्की – २ (ख)

५.प्रकाश चन्द्रथ दवाडी, गोरखा- २ (ख)

 

नयाँशक्ति

हरिशरण आचार्य, गोरखा-2(ख)

 

राष्ट्रिय जनमोर्चा

१.कृष्ण थापा, वाग्लुङ – १ (ख)

२.टेकबहादुर घर्ती, वाग्लुङ – २ (ख)

 

स्वतन्त्र

राजीव गुरङ, मनाङ(ख)

 

 

प्रदेश ५ : ५२ (निर्वाचन क्षेत्र)

 

एमाले

 

१.आरती पौडेल, बाँके -१ (ख)

२.दिपेन्द्रकुमार अधिकारी, नवलपरासी (प्र. ५) – १ (क)

३.भोजप्रसाद श्रेष्ठ, रुपन्देही – २ (ख)

४.उत्तरकुमार वली, दाङ – ३ (ख)

५.बाबुराम गौतम, बाँके – ३ (ख)

६.दीर्घनारायण पाण्डेय, कपिलवस्तु – २ (क)

७.शंकर पोख्रेल, दाङ – २ (क)

८.अर्जुनकुमार केसी, कपिलवस्तु – ३ (क)

९.कुलप्रसाद पोख्रेल, बर्दिया – २ (क)

१०.अमरबहादुर डांगी क्षेत्री, दाङ – २ (ख)

११.युवराज खनाल, पाल्पा – १ (क)

१२.कृष्णप्रसाद न्यौपाने, रुपन्देही – १ (क)

१३.कविराम थारु, बर्दिया – १ (क)

१४.धर्मबहादुर लाल श्रीवास्तव, कपिलवस्तु – २ (ख)

१५.खडगबहादुर खत्री, गुल्मी – २ (क)

१६.अजय शाही, नवलपरासी (प्र. ५) – १ (ख)

१७.तुलसीप्रसाद चौधरी, रुपन्देही – ३ (ख)

१८.हरिप्रसाद रिजाल, प्यूठान – १ (क)

१९.लिला गिरी, रुपन्देही – २ (क)

२०.भूमिश्वरर ढकाल, रुपन्देही – ५ (क)

२१.रेवतीरमण शर्मा, दाङ – १ (ख)

२२.पुरन मान बज्राचार्य, पाल्पा – २ (क)

२३.कमलराज श्रेष्ठ, गुल्मी – १ (ख)

२४.नारायणप्रसाद आचार्य, पाल्पा – १ (ख)

२५.बैजनाथ चौधरी (थारु), नवलपरासी (प्र. ५) – २ (क)

२६.विष्णुप्रसाद पन्‍थी, कपिलवस्तु-१(क)

 

माओवादी

१.दिनेश पन्थी, गुल्मी – २ (ख)

२.कृष्णा केसी, बाँके – १ (क)

३.कुलप्रसाद केसी, रोल्पा – १ (क)

४.सुदर्शन वराल, गुल्मी – १ (क)

५.तुलाराम घर्ति मगर, पाल्पा – २ (ख)

६.तेजबहादुर वली, रुकुम (प्र. ५) – १ (क)

७.दिपेश थारु, बर्दिया – २ (ख)

८.इन्द्र प्रशाद खरेल, बाँके – ३ (क)

९.तिलक राम शर्मा, बर्दिया – १ (ख)

१०.दधिराम न्यौपाने, रुपन्देही – १ (ख)

११.कृष्णम ध्वज खड्का, प्यूठान – १ (ख)

१२.पूर्णबहादुर घर्ति मगर, रुकुम (प्र. ५) – १ (ख)

१३.दिपककुमार पुन, रोल्पा(ख)

१४. इन्द्रजीत थारु, दाङ – १ (क)

 

कांग्रेस

१.वैजनाथ कलवार, नवलपरासी (प्र. ५)-२ (ख)

२.वसी उद्दीन खाँ, रुपन्देही – ४ (ख)

३.बीरेन्द्रकुमार कानोडिया, कपिलवस्तु – ३ (ख)

४.  डिल्लीबहादुर चौधरी, दाङ – ३ (क)

५. अष्‍टभुजा पाठक, रुपन्देही -४ (क)

६.  सुरेन्द्रबहादुर हमाल, बाँके – २ (ख

७.  फखरुद्दीन खान, रुपन्देही – ५ (ख)

 

फोरम

१.विजयबहादुर यादव, बाँके – २ (क)

२.सहस राम यादव, कपिलवस्तु – १ (ख)

३.सन्तोष कुमार पाण्डेय, रुपन्देही – ३ (क)

 

 

प्रदेश ६ : २४ (निर्वाचन क्षेत्र)

 

एमाले

१.कुर्मराज शाही,कालिकोट  (क)

२.दानसिंह परियार, मुगु (क)

३.यामलाल कडेल, सुर्खेत – २ (क)

४.करविर शाही, जाजरकोट (ख)

५.खड्कबहादुर खत्री, सुर्खेत – १ (ख)

६.पदमबहादुर रोकाया, जुम्ला (ख)

७.राजबहादुर शाही , दैलेख – २ (ख)

८.अम्मरबहादुर थापा, दैलेख – १ (ख)

९.नन्दसिंह बुढा, डोल्पा (क)

१०.चन्द्रबहादुर शाही, मुगू (ख)

११.दल रावल, हुम्ला (क)

१२.कुमार थापा, दैलेख – २ (क)

१३.गुलाव जंग शाह, सल्यान,(क)

१४.प्रकाश ज्वाला, सल्यान(ख)

 

माओवादी

१.धर्मराज रेग्मी, दैलेख – १ (क)

२.ठम्मरबहादुर विष्ट, सुर्खेत – १ (क)

३.गोपाल शर्मा, रुकुम (प्र. ६)(ख)

४.वीरबहादुर शाही, डोल्पा (ख)

५.महेन्द्रबहादुर शाही, कालिकोट(ख)

६.रातो कामी, रुकुम (प्र. ६) (क)

७.नरेश भण्डारी, जुम्ला (क)

८.गणेशप्रसाद सिंह, जाजरकोट(क)

९.विन्दमान बिष्ट, सुर्खेत-2-(ख)

 

कांग्रेस

१.जीवनबहादुर शाही, हुम्ला (ख)

 

 

प्रदेश ७ : ३२ (निर्वाचन क्षेत्र)

 

एमाले

१.अर्जुनबहादुर थापा, बझाङ (क)

२.तारा लामा तामाङ, कंचनपुर – १ (क)

३.कुलवीर चौधरी, कंचनपुर – १ (ख)

४.अमरबहादुर साउद, कैलाली – ३ (ख)

५.हर्कबहादुर कुँवर, अछाम – १ (क)

६.प्रकाशबहादुर शाह, बाजुरा(ख)

७.बलदेव रेग्मी, बाजुरा (क)

८.पठानसिंह बोहरा, डडेलधुरा (क)

९.लिलाधर भट्ट, बैतडी (ख)

१०.कृष्णराज सुवेदी, कैलाली – ४ (ख)

११.दीर्घबहादुर सोडारी, कैलाली – ४ (क)

१२.नेपालु चौधरी, कैलाली – ५ (क)

१३.लालबहादुर खडका, कंचनपुर – २ (ख)

१४.बलबहादुर सोडारी, अछाम – २ (ख)

१५.गेल्बु सिंह बोहरा, दार्चुला(क)

 

माओवादी

१.देवकी मल्ल थापा, बझाङ – १ (ख)

२.अक्कलबहादुर रावल, अछाम – २ (क)

३.झपटबहादुर बोहरा, अछाम – १ (ख)

४.महेशदत्त जोशी, कंचनपुर – २ (क)

५.वीरमान चौधरी, कैलाली – ३ (क)

६.त्रिलोचन भट्ट, डोटी – १ (ख)

७.प्रेमप्रकाश भट्ट, बैतडी – १ (क)

८.मानबहादुर धामी, दार्चुला(ख)

 

कांग्रेस

१.डिल्लीराज पन्त, कैलाली – ५ (ख)

२.रणबहादुर रावल, कैलाली – १ (ख)

३.कर्णबहादुर मल्ल, डडेलधुरा (ख)

४.भरतबहादुर खड्का, डोटी-(क)

अन्नपूर्ण इलेक्सन पोर्टलबाट साभार

तपाईको प्रतिक्रिया

-लक्ष्मण सिटौला अहिले बर्षा महिनामा काठमाडौ यति दुर्गन्धित नरक भएको छ कि यहाँ गाउँको मान्छे.. ...

अमेरिका - नेपालको चिकित्सा शिक्षा र उपचार सेवामा सर्वसाधारण नेपालीको पनि सहज पहुंच होस भन्ने.. ...

अमेरिका - श्री पशुपतिनाथ तथा बुद्द मन्दिरले नर्वाल्कमा आगामी जुलाई २१ देखि २३ तारिख सम्म समर.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...