दोस्रो एन ए सी फुटबल : बाल्टिमोर सहित अमेरिकाको उत्कृस्ट आठ फुटबल नेपाली टिम दर्ता

907 पटक पढिएको

गत वर्षदेखि सुरु गरिएको नेपलिज अमेरिकन कन्भेन्सन यही जून ३० देखि जुलाई २ सम्म डल्लासको टेक्सासमा हुदैछ । खेलकुदप्रेमी युवा तथा खेलकुद टिम र बिशेश गरि अमेरिकाभरि रहेको नेपाली फुटबल टिमको धेरै बर्षको प्रयास पछि गत वर्षदेखि एन ए सीको शुरुवात भएको हो । गतवर्ष नै पहिलो पटक फुटबल मा प्रथम हुनेलाई ५,००० डलर र द्धितियलाई २,००० डलर अहिलेसम्मकै ठुलो राशीको नगद पुरस्कार रहेको थियो भने यस वर्ष प्रथम लाई ६,००० डलर र द्धितियलाई २,५०० डलर नगद पुरुस्कार राखिएको छ ।
यस वर्ष दोस्रो एन ए सी मा जम्मा १२ वटा टिमलाई समाबेश गरिने छ । गुणस्तरिय र कठिन प्रतियोगिताको स्वरुप दिईएको एन ए सी फुटबलमा संख्यात्मक भन्दा गुणात्मकलाई प्राथमिकता दिने यसको मूल उदेश्य रहेको छ ।
हालसम्म गत वर्षको उपविजेता बाल्टिमोर सहित भास्टिका डल्लास गुर्खास, डल्लास एभेरेस्ट, डल्लास डीएफडब्लु, इस्ट बे सान-फ्रान्सिस्को, सन् फ्रान्सिस्को एकता, एस थ्री एस सन्निभेल र एल ए ११ लस एन्जलस गरि आठ टिमले दर्ता गरिसकेका छन् ।
त्यसै गरि मे १५ सम्म गत बर्सको पहिलो एन ए सीमा भाग लिएका टिम लाई दर्ता गर्न को लागि प्राथमिकता दिईएको छ । गत वर्षको बिजेता न्युयोर्क र अर्को पुरानो टिम डिसी एफसी भने दर्ता हुनै बाँकी छ ।
एफ वन ग्रुपको आयोजना र नेपाली सोसाईटी अफ टेक्सास (NST) को सहकार्यमा हुन गईरहेको दोस्रो नेपलिज कन्भेन्सनको फुटबल प्रतियोगिताबाट ११ जना अल इस्टार खेलाडी रोजिने र नेपालको राष्ट्रिय फुटबल टोलीलाई तालिमको लागि अमेरिकामा नोभेम्बरमा ३ हप्ता ल्याईने कुराको प्रारम्भिक छलफल भईरहेको छ र यदी उक्त राष्ट्रिय टोली अमेरिकामा तालिमको लागि एन ए सी अल स्टारसंग खेल खेल्ने योजना छ । नेपाली राष्ट्रिय टोलीलाई अमेरिकाको हावापानीमा र यहिको ठाउँमा तालिम गर्दा नेपाली फुटबल क्षेत्रमा थप उर्जा मिल्न सक्ने हुनाले आयोजक एन एस सी, सहकार्य गर्ने एन एस टि र एन्फा बीच प्रारम्भिक छलफल भईरहेको छ ।
त्यसैगरी यस वर्ष पहिलो पटक जुनिअर फुटबल पनि हुने भएको छ । लस एन्जलस जुनिअर टिम, डल्लास सहित अन्य २-३ वटा टिमको सहभागी हुने भएको छ । ८ देखी १५ वर्ष उमेरका खलाडीहरुको जुनियर टीमलाई ७ ‘ए’ साईड खेलाईनेछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

बाना सर्यो आफ्नै सामुदायिक भवनमा

विजय थापा - बाल्टिमोर एसोसीएसन अफ नेप्लीज इन अमेरिका (बाना) औपचारिक रुपमा आफ्नै सामुदायिक.. ...

मिचिएको सीमामा जाँदै नेविसंघ

काठमाडौँ– नेपाली कांग्रेसको भातृ संगठन नेविसंघ वीरगञ्जमा भारतले मिचेको सीमाको अवलोकनका.. ...

चर्चित नायिका केकी अधिकारीको चलचित्र ‘कोहलपुर एक्सप्रेस’को C O W सार्वजानिक

नायिका केकी अधिकारीले निर्माण गरेको चलचित्र ‘कोहलपुर एक्सप्रेस’को पहिलो गीत ‘सी ओ डब्लु.. ...

बरु मरेर जाउँला कांग्रेस छाड्दिन-चन्द्रावति पौडेल (भिडियो सहित)

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...

चलचित्रमा सफलता : सुन्दरी केकीको ‘ऐश्वर्य’

काठमान्डौं । छठ पर्वको दिनबाट नेपाली हलमा प्रदर्शन आरम्भ गरेको वर्षको प्रतिक्षीत फिल्म.. ...

काठमाडौमा प्लाष्टिकको चामल छयापछयाप्ती, सानो भर्‍याङबाट एक व्यापारी पक्राउ

काठमाडौं २८ असार । तपाइ हामीले विभिन्न सामान नक्कली तथा तरकारी फलफुलमा बिषादी मिसाइएको हुन्छ.. ...

Today Exchange Rate