1

श्रीनिवासाचार्य गुरुको गोरु वुद्धी

62 पटक पढिएको

मोरङ – केहि हप्ता पहिले धार्मिक गुरु श्रीनिवासाचार्यमाथि एकाएक गोली बर्षियो । उनलाई तत्काल उपचारका लागि अस्पताल पुर्याइयो । भाग्यले उनी बचे पनि । हिन्दुधर्मका धार्मिक गुरुमाथि गोली प्रहार भएपछि हिन्दु धर्मालम्बीहरुले कडा भत्र्सना मात्र गरेनन्, तत्काल दोषीलाई पक्राउ गरी कारवाही नगरे जे पनि हुने चेतावनी समेत दिए ।

त्यसैअनुरुप नेपाललाई हिन्दु राष्ट्र बनाउनुपर्छ भन्ने पार्टीका नेताहरुले पनि गोली प्रहार काण्डको विरोध गर्दै तत्काल दोषीलाई कारवाही गर्न माग राखे । जिल्ला प्रहरी कार्यालय मोरङका प्रमुख एसपी अरुणकुमार विसी पनि के कम ? तत्काल उनले गोली प्रहार गर्नेको खोजी गर्न मातहतलाई निर्देशन दिए । प्रहरीले गोली प्रहार गर्ने अभियुक्त खोज्ने क्रममा चितवन भरतपुर वेलचोकका २९ बर्षीय माधव चौधरी र नवलपरासी गौडाकोट–५ का ३२ बर्षीय सन्तोष भन्ने लक्ष्मीराज अधिकारीलाई पक्राउ गर्यो ।

पक्राउ परेका चौधरी र अधिकारीले धार्मिक गुरु श्रीनिवासाचार्य योजना मुताविक उनीमाथि गोली प्रहार गरेको बयान दिए । त्यसपछि प्रहरी नै तीन छक मानत्र परेनन्, तत्काल धार्मिक गुरुलाई पक्राउ गर्नुपर्ने देखिएपछि उनको खोजीमा लागे । त्यतिबेलासम्म उनी राजधानी आइसकेका थिए । उनलाई काठमाडौंबाट आइतबार पक्राउ गरियो ।

‘धार्मिक गुरु श्रीनिवासचार्यले आफूमाथि गोली प्रहार गर्न लगाएर उनी धार्मिक हिंसा भड्काउन चाहान्थे । चौधरी र अधिकारीका बयानपश्यात हामीले उनलाई समेत दोषी देखेपछि पक्राउ गर्न गरेका हौं ।’–पत्रकार सम्मेलन गर्दै एसपी अरुण विसीले भने । श्रीनिवासले आफूलाई गोली हान्न उनकै अंगरक्षक चौधरीलाई लगाइएको थियो । गोली हातमा हान्ने योजना थियो । तर दुुर्भाग्यवश गोली उनको बायाँ छातीमा लाग्यो ।

उनी भर्खरै उपचार गरी घर फर्केर भारत जाने तयारीमा थिए । आफू पक्राउ पर्ने चाल पाइसकेका कारण उनी भारत भाग्ने तयारीमा थिए । तर मोरङ प्रहरीको सफल अनुसन्धानबाट धार्मिक गुरु स्वयम् आफैले खनेको खाल्डोमा आफै फसे । अन्ततः उनी अहिले प्रहरीको खोरमा परेका छन् । अनुत्तरित प्रश्न–यदि उनी धार्मिक हिंसा भड्काउन चाहान्थे भने त्यसको ग्राण्ड डिजाइनर को हुन् ? उनलाई कसको साथ र सहयोग रहेको छ ? 

तपाईको प्रतिक्रिया

टेक्सास र क्यालिफोर्नियामा कन्सुलेट राख्ने बिषय अध्यनमा – परराष्ट्र मन्त्री ज्ञवाली

टेक्सास - नेपालीहरुको ठुलो संख्यामा बसोबास रहेका अमेरिकाको दुई राज्य टेक्सास र.. ...

वेश्यालय, नेपाली फोहोरी राजनीति र ओली-प्रचण्ड एकता

- रामप्रसाद खनाल नेपालको ईतिहासमा केपी ओलीले प्रचण्डलाई र प्रचण्डले केपी ओलीलाई जति गाली,.. ...

रमण एफक्यान एक्सिलेन्स अवार्ड तथा महासंघको विशेष सधारण सभा

काठमान्डौं - नेपाल निर्माण व्यवसायी महासंघको रमण एफक्यान एक्सिलेन्स अवार्ड तथा विशेष सधारण.. ...

बरु मरेर जाउँला कांग्रेस छाड्दिन-चन्द्रावति पौडेल (भिडियो सहित)

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...

चलचित्रमा सफलता : सुन्दरी केकीको ‘ऐश्वर्य’

काठमान्डौं । छठ पर्वको दिनबाट नेपाली हलमा प्रदर्शन आरम्भ गरेको वर्षको प्रतिक्षीत फिल्म.. ...

काठमाडौमा प्लाष्टिकको चामल छयापछयाप्ती, सानो भर्‍याङबाट एक व्यापारी पक्राउ

काठमाडौं २८ असार । तपाइ हामीले विभिन्न सामान नक्कली तथा तरकारी फलफुलमा बिषादी मिसाइएको हुन्छ.. ...