1

काउली बुढीको साथमा गोर्खालीहरुको सांगितिक कोशेली ‘चोट’

399 पटक पढिएको

साउदी अरब – गोर्खाली लोक गायक सुरज बमजनको लय, शब्द तथा स्वरमा सजिएको लाखौं परदेशीले भोग्नु परेको दु:खद गीति कहानी ‘चोट’ सार्वाजानिक भएको छ । सामना कृयसन प्रालिको प्रस्तुती साथमा प्रतिभाशाली गायिका सन्ध्या बुढा (काउली बुढी)ले पनि भिडियोमा साथ दिएकी छन । मार्मिक भिडियो प्रस्तुतिमा निर्देशक गौतम शेर्पा बलिस्ठ, कलाकार रश्मी भट्ट आमाको भूमिका तथा अर्का कलाकार ईम राना मगर ‘उजाड’ परदेशी दु:खी छोराको भूमिकामा गीतको भिडियोमा सम्मिलित छन । बाल कलाकार तेजस श्रेष्ठ तथा सहयोगी कलाकार सुर्य कुंवरको पनि म्युजिक भिडियोमा प्रस्तुती रहेको छ ।

दिपक, सुमन घिमिरे तथा बिबस थापाको छायाकंन रहेको म्युजिक भिडियोमा र समग्र संगितमा संयोग मान्नु पर्छ कि, यी सबै गोर्खाले जन्माएका सङ्गीतप्रेमीहरु हुन । जन्मभुमीमा ब्याप्त बेरोजगारी, अशान्ती र गरिबीले लाखौं युवा देश र परिवार छाडेर बिदेशिनु परेको बाध्यता र बार्षिक सयौ नेपाली दाजुभाई बन्द बाकसमा फर्कनु परेको कारुण अबस्था, कयौ अङ्ग-भङ्ग भएर बेहाल जिन्दगी जिउनु परेको नमिठो यथार्थलाई चित्रण गरिएको गीतको समग्र पाटो रहेको छ । ‘चोट’ ले सकेसम्म परदेश नजानु र त्यस्ता अङ्ग-भङ्ग भएका बेसाहाराहरुलाई साथ सहयोग दिनुपर्छ भन्ने सन्देश दिन खोजेको कलाकार ईम राना मगर ‘उजाड’ बताएका छन ।

स्मरणीय छ, कलाकार ईम ‘उजाड’ खुल्लामन्च डट कमका गल्फ क्षेत्रका सम्पादक पनि हुन ।
बांकी भिडियोबाट :

तपाईको प्रतिक्रिया

राधाकृष्ण देउजा सम्माननीय प्रधानमन्त्री एवं आदरणीय नेता केपी ओलीज्यू सादर अभिवादन, आज.. ...

सरस्वती शर्मा सरु -  गैरआवासीय नेपाली सँघ राष्टिृय समन्वय परिषद (एनआरएनए एनसीसी) अमेरिकाको ९ औ.. ...

काठमाडौँ - शनिबार  थप दुई सय ३२ जनामा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण पुष्टि भएसँगै कुल सङ्क्रमितको.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...