1

संयुक्त राष्ट्रसंघ अगाडि नेपालीहरुद्दारा बिरोध -याली गरिंदै

179 पटक पढिएको

न्यूयोर्क – नेपाल भारत सिमा विवादबारे नेपालीहरुले संयुक्त राष्ट्रसंघको मुख्यालय अगाडि बिरोध नेपालको भुमी फिर्ताको माग गर्दै संयुक्त राष्ट्रसंघ अगाडि बिरोध -याली गर्ने भएका छन् । आउँदो सोमबार जनवरी १३ तारिख न्यूयोर्कस्थित राष्ट्रसंघको मुख्यालय अघिल्तिर नेपालीहरुले बिरोध नेपालको भुमी फिर्ताको माग गर्दै संयुक्त राष्ट्रसंघ अगाडि बिरोध -याली गर्न लागेका हुन् ।

लिपुलेक, लिम्पियाधुरा, कालापानी भुमी फिर्ताको माग गर्दै बिरोध स्वरुप नेपालको भुमी फिर्ताको माग गर्दै संयुक्त राष्ट्रसंघ अगाडि बिरोध -याली आयोजना गर्न लागिएको जनाइएको छ । संचारकर्मी प्रेम बानियाले भने, यो प्रवासमा रहेका नेपालीहरुको संयुक्त आवाज हो, स्वतन्त्र प्रयास हो, हामीले हाम्रो भुमी फिर्ता माग्न यो कार्यक्रमको आयोजना गर्न लागेका हौं ।

कार्यक्रममा सहभागि भएर मातृभुमीका लागि एक हुन आव्हान गरिएको छ । सोमबार १३ तारिख ११ बजे राष्ट्रसंघको मुख्यालय अगाडिको राल्फ पार्कमा जम्मा हुने र सोही स्थानमा ब्यानर तथा प्ले कार्ड सहित बिरोध कार्यक्रम गरिने जनाइएको छ ।

साथै संयुक्त राष्ट्रसंघका महासचिव या उच्चपदस्थ अधिकारीलाई नेपाल भारत सिमा बारेमा लेखिएको ज्ञापन पत्र बुझाउने कार्यक्रम समेत तय गर्न लागिएको जनाइएको छ । साथै कवि, कलाकार, पत्रकार, समाजसेवीहरुले देशको सिमा बारेमा लेखिएको गित कविता समेत प्रस्तुत गर्ने कार्यक्रम रहेको छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौं -  लामो समय रंगमञ्चमा काम गरेका स्थापित रंगकर्मी किशोर अनुरागले कोरोनाका कारण थिएटर.. ...

  काठमाडौ  - काठमाडौ उपत्यकामा कोरोना भाईरसको सक्रंमण बढदै गएपछि थप कडाई गर्न लागिएको छ ।.. ...

वासिङ्टन  – राष्ट्रपतीय निर्वाचन आयोगले निर्धारण गरेको बहस कार्यतालिकालाई थप्न र बहस.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...