1

नेकपामा चिनियाँ राजदुतको सक्रियता

83 पटक पढिएको

काठमाडौँ –         नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)  मा   हाल  देखिएको   बिबाद  मिलाउन   चिनियाँ   राजदुतको  सक्रियता   देखिएको   छ ।  केहि  दिन अघि   नेता  माधब  नेपाल  संग भेट  गरेकी     नेपालका लागि  चीनका राजदूत होउ यान्छीले   मंगलबार    नेकपाका     बरिस्ठ  नेता  झलनाथ   खनाल    संग   भेटवार्ता   गरेकीछन्  ।खनाल निवास डल्लुमा बिहान भएको भेटमा उहाँहरुबीच दुई देशबीचको आपसी हितका बारेमा छलफल भएको जनाइएको छ ।

केहि महिना अघि नेकपामा देखिएको किचलो पनि  राजदुत यान्छीको सक्रियतामा मत्थर  भएको बताईएको  छ  ।  हाल चिनियाँ  राजदुतले  देखाएको  सक्रियतालाई लिएर   विभिन्न  टिका टिप्पणी भईरहेका छन् । भारतीय मिडियाले त्  नेपालमा चीनको हस्तक्षेप  भन्दै  समाचार     प्रस्तुत   गरेका छन् । नेपालको राजनीतिमा भारतको प्रभाव पर्ने गरेको भए पनि  पछिल्लो समय चिनियाँ  प्रभाव बढ्दै गएको   टिप्पणी  गरिएको छ यसको   चिनियाँ  राजदुतको सक्रियताले पनि पुस्ठी गर्दछ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौं- चीनमा गत जुलाई महिनाको अन्त्यसम्ममा कूल १ लाख ४१ हजार ४०० किलोमिटर रेलसेवाको.. ...

काठमाडौ-    प्रमुख प्रतिपक्षी नेपाली कांग्रेसले बुद्धबारे भारतीय विदेश मन्त्रीले दिएको.. ...

काठमाडौं– स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका चार जना कर्मचारीलाई कोरोना संक्रमण पुष्टि.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...