1

अनकोनकोे “वुमेन फर वुमेन” सहयोग अभियान

43 पटक पढिएको

अमेरिका – आर्थिक अभावले अवसरबाट बन्चित भएका नेपाली महिलाको लागी सहयोग गर्न टेक्सासको सामजिक संस्था अनकोनले “वुमेन फर वुमेन” अर्थिक सहयोग अभियान शुरु गरेको छ ।

ग्लोवल ड्रिम्स सर्भेक्षणको तथ्यांक अनुसार नेपालमा आधा भन्दा बढि महिलाहरु अर्थीक अभावको कारणले निम्नस्तरको जिवन बाच्न बाध्य छन् । उनिहरुलाइ अर्थिक सवलिकरण गर्दै शिक्षा र स्वस्थ्यमा उचित पहुँच प–ुयाउन सहयोग गर्ने उदेश्यले अनकोनको महिला संजालले आर्थिक संकलन अभियान संचालन गरेको हो । संकलित रकम नेपालको विपन्न र बहिस्करणमा परेका महिलाको लागी एक विशेष परियोजना मार्फत खर्च गरिने अनकोन वुमेनले जनाएको छ । टेक्सासको डालस वरपरका नेपालीहरुले केहि बर्षअघि यो गैरनाफामुलक संस्थाको स्थापना गरेका हुन् ।

यसले नेपालमा विभिन्न सामाजिक परियोजनाहरुमा सहयोग गर्दै आएको छ भने अमेरिकामा पनि नेतृत्व तथा व्यक्तित्व विकासका विभिन्न कार्यक्रमहरु संचालन गर्दै आएको छ । “मातृभूमीका चेलिहरुको सवलिकरणका लागी हामीले यो अभियान संचालन गरेका हौँ, सम्पुर्ण अमेरिकाबासी नेपालीबाट आर्थीक सहयोगको अपेक्षा गरेका छौँ ” अभियन्ता बिष्णुमाया उपाध्यायले भन्नुभयो यूएसएनेपाल नेटवर्कको वेभसाइट लग अन गरि यो अभियानमा सहयोग गर्न सकिन्छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौं ।    नेपालमा कोरोना भाइरसबाट  आईतबार  थप १ हजार ५ सय ७३ जना संक्रमित भएका छन् ।.. ...

काठमाडौं - शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधिमन्त्री गिरिराजमणि पोखरेलले कोभिड–१९ को जोखिम कायमै.. ...

   काठमाडौ -  भैरहवामा निर्माणाधीन गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थलको दोस्रो चरणको काम.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...