1

न गाडी नत यात्रु ,स्थानीय प्रशासनको अवरोध हटेन

35 पटक पढिएको

काठमाडौं  ।  सरकारले अशोज १ देखि सार्वजनिक यातायात संचालन गर्ने निर्णय गरेपनि पहिलो दिन न गाडी भेटियो न त यात्रु नै ।  काठमाडौं उपत्यकामा रहेका अरनिको यातायात सेवा समितिका सात वटा काउन्टर खुल्ला  थिए , तर यात्रु नै नभएपछि टिकट काट्ने काउन्टर समेत खाली थिए   ।
अरनिको यातायात सेवा प्रालिका अध्यक्ष चित्रबहादुर कुँवर गाडीमा चढ्ने मान्छे नै नभएको बताउनुहुन्छ । ‘हामीले सरकारले निर्णय गरेसँगै सबै गाडीहरुलाई बसपार्कमा ल्याएर तयारी अवस्थामा राखेका छौँ, यात्रु नभएपछि टिकट काट्ने काम नै भएन’ कुँवरले बताउनुभयो ।
एकातिर काठमाडौंबाट बाहिर जाने यात्रु नभएपछिको समस्या छ भने अर्काेतर्फ काठमाडौं आउन र जान स्थानीय प्रशासनले रोक लगाएका कारण सार्वजनिक यातायात सहज रुपमा संचालन हुन सकेका छैनन् । अरनिको यातायात सेवा प्रालिका काठमाडौं आउन लागेको बसहरुलाई जिल्ला प्रशासन कार्यालय रामेछापले रोकेको र दिउँसो बैठक बसेर मात्रै खोल्न सकिने जानकारी प्रशासनले दिएको अध्यक्ष कुँवरले बताउनुभयो ।
नेपाल यातायात व्यवसायी महासंघका उपमहासचिव रवि रिमाल सरकारले यातायात संचालन गर्ने निर्णय गरे पनि जिल्ला जिल्लामा स्थानीय प्रशासनले रोक लगाउन थालेको बताउनुभयो । उहाँले रसुवा र नुवाकोटमा त्यहाँको प्रशासनले रोक लगाएको र धेरै ठाउँमा सवारी साधन जान रोक लगाएको बताउनुभयो ।  बिहीबार धादिङ चल्ने र काभ्रेपलाञ्चोकको बनेपासम्म नियमित रुपमा गाडीहरु संचालन भएका छन् भने काठमाडौंमा पनि छोटा रुटमा गाडी संचालन भएका थिए    ।

 

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौँ - उपत्यकामा  सोमवार   थप २  हजार ३८८ जनामा कोरोना संक्रमित  थपिएका छन  । स्वास्थ्य.. ...

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा वसोवास गर्दै आउनुभएकी इशा कार्की द्वारा श्रीजीत तथा संगीतवद्द.. ...

काठमाडौं -स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आर्थिक विपन्न, अशक्त, जोखिम क्षेत्रमा कार्यारत.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...