1

चीनका सबैभन्दा धनी व्यक्ति जोङ सानशान बने ,चीनका सर्वाधिक धनीको सूचीमा लामो समय राज गरेका ज्याक माको भन्दा २ अर्व बढि सम्पत्ति

50 पटक पढिएको

एजेन्सी-  चीनका सबैभन्दा धनी व्यक्ति जोङ सानशान बनेका छन्। ब्लुमवर्ग बिलेनियर इन्डेक्सका अनुसार बुधबार जोन सानशान चीनकै धनी व्यक्ति बनेका हुन्। उनले यसअघिका चीनका सर्वाधिक धनीको सूचीमा लामो समय राज गरेका ज्याक मालाई उछिनेका हुन्।जोङ ‘नोङ फुङ’ नामक बोतलको पानी र खोप निर्माता कम्पनीका संस्थापक हुन्।

ब्लुमवर्ग बिलेनियर इन्डेक्सका अनुसार जोङ शानशानको कुल रकम ५८ अर्ब ७ करोड डलर पुगेको छ। यो भनेको ज्याक माको भन्दा २ अर्ब डलर बढी रकम हो। योसँगै जोङ एसियाका दोस्रो सबभन्दा धनी व्यक्ति भएका छन्। एसियाका सबैभन्दा धनी व्यक्ति भने हाल भारतका मुकेश अम्बानी हुन्। संसारका सबैभन्दा धनी व्यक्तिमध्ये भने जोङ १७ औं स्थानमा छन्। ‘लोन उल्फ’ उपनाम पाएका जोङको व्यापार सन् २०२० मै करिब ५२ अर्ब डलर वृद्धि भएको स्ट्रेट टाइम्सले जनाएको छ।     सन २०२० मै धेरै कमाइ गर्ने कम्पनीमा उनी तेस्रा हुन्। अमेजनका जेफ बेजोस र टेस्लाका एलन मस्कले पनि यो वर्ष अत्यधिक कमाइ गरेका छन्।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौँ - उपत्यकामा  सोमवार   थप २  हजार ३८८ जनामा कोरोना संक्रमित  थपिएका छन  । स्वास्थ्य.. ...

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा वसोवास गर्दै आउनुभएकी इशा कार्की द्वारा श्रीजीत तथा संगीतवद्द.. ...

काठमाडौं -स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आर्थिक विपन्न, अशक्त, जोखिम क्षेत्रमा कार्यारत.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...