1

कोरोना परिक्षण शुल्क अव सरकारले नवेहोर्ने

19 पटक पढिएको

काठमाडौं –स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आर्थिक विपन्न, अशक्त, जोखिम क्षेत्रमा कार्यारत बाहेकका व्यक्तिहरुले व्यक्तिगत खर्चमा कोरोनो संक्रमणको परिक्षण तथा उपचार गर्नुपर्ने निर्णय गरेको छ । स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयका प्रवक्ता प्रा. डा गौतमले आर्थिक विपन्न, अशक्त, असाहाय, अपाङ्गता भएका व्यक्ति, एकल महिला, जेष्ठ नागरिक, अग्रपंतिमा कार्यारत स्वास्थ्यकर्मी, सुरक्षाकर्मी, सरसफाई कर्मचारी र जोखिम क्षेत्रमा कार्यरत कर्मचारीको संक्रमणको परिक्षण तथा उपचार निशुल्क गर्ने निर्णय भएको जानकारी दिनुभयो ।

यी बाहेकका सबै व्यक्तिले कोरोना संक्रमणको लक्षण तथा चिन्ह देखिएमा परिक्षण वा उपचार स्वयंम व्यक्तिगत खर्चमा गर्ने गरी निर्णय भएको प्रा.डा गौतमले जानकारी दिनुभयो । प्रा.डा गौतमले कोरोना स्वास्थ्य विमा गरेका व्यक्तिहरुको हकमा विमा रकमबाट परिक्षण र उपचार हुने तथा भएका निर्णयहरु आजैदेखि सवै सरकारी तथा गैर सरकारी अस्पतालहरुमा लागू हुने समेत जानकारी दिनुभयो ।

यस्तै मन्त्रालयले कोभिड अस्पतालका फार्मेसीहरुबाट रेम्डेसिविर औषधि विक्रि वितरण सुरु गरिएको जनाएको छ । कोरोना संक्रमणको उपचारका लागि रेम्डेसिविर औषधि कोभिड अस्पतालका रुपमा सुचिकृत अस्पतालका फार्मेसीहरुबाट विक्रि वितरण गर्ने व्यवस्था मिलाईएको मन्त्रालयका प्रा.डा गौतमले जानकारी दिनुभयो ।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौं -  काठमाडौ उपत्यकामा मंगलवार  १ हजार ७ सय २ सहित देशभर ३ हजार ९३ जनामा कोरोना.. ...

काठमाडौँ - उपत्यकामा  सोमवार   थप २  हजार ३८८ जनामा कोरोना संक्रमित  थपिएका छन  । स्वास्थ्य.. ...

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा वसोवास गर्दै आउनुभएकी इशा कार्की द्वारा श्रीजीत तथा संगीतवद्द.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...