1

ग्लोबल गोरखा समाज अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषद अध्यक्षमा बिनय अधिकारी

9 पटक पढिएको

काठमाडौ -ग्लोबल गोरखा समाज अन्तर्राष्ट्रिय समन्वय परिषदको भर्चुअल माध्यमबाट सम्पन्न दोस्रो महाधिवेशनले अध्यक्षमा बिनय अधिकारीलाई चयन गरेको छ ।  सम्पन्न महाधिवेशनले अधिकारीको नेतृत्वमा नयाँ कार्य समिती चयन गरेको छ। अधिवेशनबाट अध्यक्षमा बिनय अधिकारी (बेलायत), उपाध्यक्षहरुमा गोकर्ण प्रसाद ढकाल(हंगकंग),यदु लामिछाने(कोरिया),श्रीकृष्णभट्टराई(कतार),जानुका रेग्मी (स्पेन),नारायण भट्ट(अमेरिका),बिनोद पोखरेल(जापान) महासचिवमा त्रिलोचन पोखरेल (अष्ट्रेलिया),सचिवमा प्रकाश बन्जारा (युएई),कोषाध्यक्ष—सह(कोषाध्यक्षमा आकाश बन्जारा (हंगकंग) चयन हुनु भएको छ ।

केन्द्रिय सदस्यहरुमा दिल बहादुर गुरुगं(हंगकंग),शंकर लामिछाने (युएई), कृष्ण प्रसाद बगाले(साउदी अरब), बासु अर्याल (जर्मनी), रामजी खत्री (कतार), विष्णु प्रसाद पन्त (बेलायत), डा.सृष्टि पोखरेल (क्यानडा), पृत्तम गुरुङ (स्वीटजरल्याण्ड ), कुल बहादुर वस्ती (पोल्याण्ड ), विनीता अर्याल न्यौपाने (फिनल्याण्ड), मनोहर रेग्मी (डेनमार्क), तुलसी अम्माई (नेदरल्याण्ड ), प्रकाश भट्टराई (स्पेन), निर्मला अधिकारी बर्जगाई(बेल्जियम ), ज्ञानेन्द्र न्यौपाने (कतार ), कमला काप्री (जापान ), सञ्जिव पन्त (अमेरिका ), विक्रम घिमिरे (अमेरिका ), खगेश्वर अधिकारी (इजरायल), राम घले(बेल्जियम), हरि थापा (पोर्चुगल), सुरेन्द्र काप्री (फ्रान्स) चयन हुनु भएको छ ।
विश्वभरिका २२ राष्ट्रमा छरिएर रहनुभएका गोरखालीलाई एकिकृत गरेर सो संगठन गठन भएको हो भने ग्लोबल गोरखा समाज सन २०१६ मा स्थापना भएको थियो । सस्थाका अध्यक्ष जयप्रकाश गुरुगंको अध्यक्षतामा भएको महाधिवेशनमा कार्यक्रममा प्रमुख अतिथि रूपमा नेपाली कांग्रेसका केन्द्रीय सदस्य तथा पुर्व राष्ट्रिय सभाका सदस्य सुरेन्द्र राज पाण्डे , विशेष अतिथिहरुमा एनआरएनएका पूर्व अध्यक्ष तथा ग्लोबल गोरखा समाजका प्रमुख संरक्षक भवन भट्ट , एनआरएनएका अध्यक्ष तथा ग्लोबल गोर्खा समाजका संरक्षक कुमार पन्त ,एनआरएनएका संरक्षक राम प्रताप थापा , वाचन प्रबीण पण्डित दिनबन्धु पोखरेल, विधान समितीका संयोजक हरिहर अर्याल लगायत देश विदेशबाट विभिन्न ब्यक्तित्वहरुको सहभागिता रहेको थियो ।
कार्यक्रमलाई महासचिव बिनोद पोखरेलले संचालन गर्नुभएको थियो । निर्वाचन मण्डलमा संयोजक लोकनाथ अधिकारी,सदस्य बिकल चन्द्र आचार्य र छबिलाल बगालेले निर्वाचन सम्पन्न गर्नुभएको थियोे ।

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौँ - उपत्यकामा  सोमवार   थप २  हजार ३८८ जनामा कोरोना संक्रमित  थपिएका छन  । स्वास्थ्य.. ...

अमेरिकाको क्यालिफोर्नियामा वसोवास गर्दै आउनुभएकी इशा कार्की द्वारा श्रीजीत तथा संगीतवद्द.. ...

काठमाडौं -स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले आर्थिक विपन्न, अशक्त, जोखिम क्षेत्रमा कार्यारत.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...