1

ब्राजिलले चीनमा निर्मित कोरोनाविरुद्धको खोप प्रयोगमा ल्याउने

77 पटक पढिएको

एजेन्सी –   ब्राजिलले चीनमा निर्मित कोरोनाविरुद्धको खोप प्रयोगमा ल्याउने घोषणा गरेको छ । ब्राजिली अधिकारीहरुले  उक्त घोषणा गरेका हुन् । रोयर्टसका अनुसार साओ पाउलोका गर्भनर जोआओ डोरियाले संघीय सरकारले चार करोड साठी लाख कोरोनाभ्याक खोप खरिद गर्न सहमति जनाएको जानकारी दिनुभएको छ । ब्राजिल कोरोनाभाइरसले अत्यन्तै प्रभावितमध्येका एक राष्ट्र हुन् ।
ब्राजिलमा हाल करिब ५३ लाख सङ्क्रमितको पुष्टि भइसकेको छ । अमेरिका र भारतपछि यो सबैभन्दा ठूलो सङ्क्रमित संख्या हो । मृतकको आधारमा अमेरिकापछि ब्राजिल दोस्रो सबैभन्दा बढी प्रभावित हो । ब्राजिलमा हालसम्म सङ्क्रमणबाट करिब एक लाख ५५ हजार ब्यक्तिको मृत्यु भएको हो ।
ब्राजिली स्वास्थ्य नियामक निकायले स्वीकृति दिए अक्सफोर्डले विकास गर्न लागेको आष्ट्राजेनेकापछिको चिनियाँ कम्पनी सिनोभ्याकको कोरोनाभ्याक ब्राजिलमा प्रयोगमा ल्याइने दोस्रो खोप हुनेछ । चिनियाँ खोपको क्लिनिकल ट्रायल ब्राजिलमा साओ पाउलोस्थित बुटान्टन इन्स्टिच्युटले गर्दैछ । उक्त इन्स्टिच्युटले सोमबार खोपको दुई खुराकले सुरक्षित देखिएको जनाएको छ । ट्रायल सकिएपछि मात्रै प्रभावकारी र थप सुरक्षासम्बन्धी तथ्याङ्क सार्वजनिक गरिने जनाउँदै इन्स्टिच्युटले यो प्रारम्भिक नतिजा मात्रै रहेको उल्लेख गरेको छ ।
खोपको क्लिनिकल ट्रायल टर्की र इन्डोनेसियामा समेत जारी छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

न्यूयोर्क - पत्रकार किशोर पन्थीद्वारा लिखित पुस्तक कम्पन अडियोबुकका रुपमा आएको छ । कम्पन.. ...

काठमाडौँ  –  स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले कोरोना भाइरसका विरुद्धमा खटिएका.. ...

एजेन्सी -  कोरोनाभाइरस विरुद्धको रूसी स्पुतनिक भी खोप भारतमा उत्पादन गरिने भएको छ । भारतीय.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...