1

धुर्मुस सुन्तलीको उदाहरणमा बन्यो तीजको गीत, भाग्यले पाइन्छ यति राम्रो पति (भिडियो सहित)

881 पटक पढिएको

काटमाडौ २६ असार । हिन्दु नारीहरुको महान पर्व हरितालिका तीज आउन अझै एक महिना बाँकी रहदा तीजका गीतहरु आउन थालिसकेका छन । महिलाहरुको पर्व भएपनि पछिल्लो समयमा महिलालाई भन्दा पुरुषलाई तीजले छोएको देखिन्छ । पहिले पहिले एकादुइ वटा तीजका गीतहरु सुन्न पाइने भएपनि हिजो आज तीजका गीत गाउन सबैको प्रतिस्पर्धा नै भइरहेको छ । संगीत क्षेत्रमा लाग्ने देखि संगीतप्रति आस्था राख्ने सबैले तिजका गीतहरु गाउन थालेका छन । अधिकांश तीजका गीतहरुमा चेलीको बेदनाका शब्दहरु समेटिएका हुन्छन । कसैले जडिया पोइ परेकको, पोइ नराम्रो परेको, सासुले दिएको पिडा एक अर्कालाई दोष आरोप लगायतका विषयमा गीतहरु बनाइरहेको अवस्थामा गायक पुर्ण परियारले यसपालिको तिजमा सन्देशमुलक गीत बजारमा ल्याएका छन । अरु भन्दा मेरो श्रीमान नै राम्रो र अरु केटी भन्दा मेरी श्रीमती राम्रो भन्ने खालका शब्दहरु गीतमा समावेश गरिएका छन । गायक पुर्णपरियार भन्छन श्रीमान श्रीमतीको पवित्र नातालाई विभिन्न टिकाटिप्पणी गरेर तीजका गीतमा गाइएको र त्यसले समाजमा नराम्रो सन्देश दिइरहेको अवस्थामा सन्देशमुलक गीत ल्याउने प्रयास गरेको छु । उनी भन्छन मैले यो गीत धुर्मुस सुन्तलीलाई हेरेर बनाएको हो । जसले श्रीमान श्रीमती मिलेर त्यत्रो महान काम गरेका छन । श्रीमान श्रीमती मिलेर काम गर्दा केहीको कमी नहुने सन्देश यो गीतले दिन खोजेको छ ।
पूर्ण परियार तथा देवी घर्तीको स्वरमा सजिएको उक्त गीतलाई एकनारायण भण्डारीले शब्द संकलन गरेका हुन । प्रकाश सपुत र अञ्जली अधिकारीलाई फिचरिंमा देखाइएको छ । गीतको म्युजिक भिडियोको निर्देशन शंकर विसिले गरेका छन ।

तपाईको प्रतिक्रिया

अमेरिका - एनआरएनए अमेरिकाले नवौं साधारण सभा सफल बनाउन सहयोग पुर्याउने सबै तहका संस्था तथा.. ...

काठमाडौँ -         नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा)  मा   हाल  देखिएको   बिबाद  मिलाउन   चिनियाँ .. ...

काठमाडौँ - नेपाली काँग्रेस केन्द्रीय कार्यसमितिको सोमबार बसेको बैठकले आगामी फागुनमै  हुने.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...