1

लक्षण देखिएकाहरुलाई मात्रै नि:शुल्क परीक्षण र उपचार

46 पटक पढिएको

काठमाडौं – कोरोना भाइरसका कुनै पनि लक्षण देखिएकाहरुलाई मात्रै नि:शुल्क परीक्षण र उपचार गरिने भएको छ । कोरोनाका लक्षण नदेखिएका व्यक्तिको परीक्षण र उपचार नगरिने स्वास्थ्य तथा जनसंख्या मन्त्रालयले जनाएको छ । सोमबार बसेको मन्त्रिपरिषद्को बैठकले कोरोना भाइरस (कोभिड १९) को उपचार निःशुल्क व्यवस्था गर्ने गरी निर्णय गरेको थियो ।

मन्त्रालयका सहप्रवक्ता डा.समीरकुमार अधिकारीले मन्त्रिपरिषद्को निर्णयको स्पष्ट बेहोरा अझै नआइसकेको हुँदा मन्त्रालयले यसबारे अझै मातहतका अस्पतालहरूलाई जानकारी गराएको तर पत्राचार नगरिएको जानकारी दिए । उनले भने,“लक्षण नै नदेखिएका व्यक्तिको कोरोनाको परीक्षण र उपचार गरिँदैन ।”सरकारी अस्पतालका साथसाथै सरकारले सम्झौता गरेका मेडिकल कलेज  र निजी अस्पतालमा पनि लागु हुने सहप्रवक्ता डा. अधिकारी बताउँछन् । अझै मन्त्रालयमा मन्त्रिपरिषदको निर्णय आउँन बाँकि रहेकोले निर्णय आएपछि अस्पतालहरुलाई पत्र पठाएपछि निशुल्क उपचार लागु हुने उनको भनाइ छ ।

तपाईको प्रतिक्रिया

न्यूयोर्क - पत्रकार किशोर पन्थीद्वारा लिखित पुस्तक कम्पन अडियोबुकका रुपमा आएको छ । कम्पन.. ...

काठमाडौँ  –  स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले कोरोना भाइरसका विरुद्धमा खटिएका.. ...

एजेन्सी -  कोरोनाभाइरस विरुद्धको रूसी स्पुतनिक भी खोप भारतमा उत्पादन गरिने भएको छ । भारतीय.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...