1

टेक्सास र क्यालिफोर्नियामा कन्सुलेट राख्ने बिषय अध्यनमा – परराष्ट्र मन्त्री ज्ञवाली

550 पटक पढिएको

टेक्सास – नेपालीहरुको ठुलो संख्यामा बसोबास रहेका अमेरिकाको दुई राज्य टेक्सास र क्यालिफोर्नियामा नेपाली कन्सुलेट कार्यालय राख्ने बिषयमा आफुहरुले अध्यन गरिरहेको परराष्ट्र मन्त्री प्रदिप ज्ञवालीले बताउनुभएको छ । पत्रकार सूर्य थापासंग कार्यक्रम यु स्टाट अगेनका लागि सिंहदरबारमा कुरा गर्दै मन्त्री ज्ञवालीले अमेरिकाको टेक्सास र क्यालिफोर्निया राज्यमा रहेका नेपालीहरुबाट कन्सुलेटको माग भईरहेकोले आफु सकारात्मक भएर अध्यन गरिरहेको बताउनुभएको छ ।

मन्त्री ज्ञवालीका अनुसार सरकारले कन्सुलेट स्थापना गर्नु पुर्व मुख्य दुई कुरालाई आधार मानेर अध्यन गर्ने बताउनुभएको छ । सरकारले कुनै पनि नयां ठांउमा कन्सुलेट स्थापना गर्दा सरकारलाई स्थानिय क्षेत्रमा आर्थिक साझेदारीको सम्भावना र दोश्रो त्यंहा रहेका नेपालीहरुको आवश्यकतालाई आधार मानेर निर्णय लिने बताउनुभयो । मन्त्री ज्ञवालीसंग अमेरिकामा रहेका नेपालीका साथै बिदेशमा रहेका नेपाली र नेपालको बिदेश सम्बन्धका बारेमा गरिएको बिस्तृत अन्र्तवार्ता कार्यक्रम यु स्टाट अगेनमा प्रस्तुत हुदैछ ।
भिडियो हेर्न यंहा क्लीक गर्नुहोस् :

 

तपाईको प्रतिक्रिया

काठमाडौँ  -  लकडाउनको   अबधिमा पनि  कर तिर्न   ताकेता  गरेको  सरकारले   ब्यापक बिरोध  पछि  आफ्नो .. ...

काठमाडौँ- सरकारले कोभिड–१९ को विश्वव्यापी सङ्क्रमणका कारणबाट उत्पन्न असहज परिस्थितिमा.. ...

काठमाडौँ -  नेपालमा कोरोना भाइरसको सङ्क्रमण पुष्टि भएपछि मृत्यु हुनेको सङ्ख्या नौ पुगेको छ ।.. ...

राजधानीको चुच्चेपाटी–साँखु सडक खण्ड जीर्ण भएको वर्षौ भइसक्यो । पानी आयो भने पाइला नै सार्न.. ...

लस एन्जलस - क्यालिफोर्नियाको लस एन्जल्समा गर्मी छल्ने वाहनामा साथीहरुसंग पौडी खेल्न जांदा.. ...

पोखरा २५ बैशाख । स्वर्गीय रामजी पौडेल बादल की धर्मपत्नी चन्द्रावति पौडेलले बाचुन्जेल.. ...